Witaj na mojej stronie!

Zakres usług

Zakres usług

 

Proszę pamiętać ,że bardzo ważne jest jakie preparaty stosujemy! Bardzo dużo preparatów do mezoterapii nie posiada atestów medycznych! Bezpieczne pozostają tylko preparaty zarejestrowane jako leki (podobnie jak toksyna botulinowa)!!

Preparaty takie jak minoksidil, których działanie i bezpieczeństwo zostało potwierdzone badaniami, są dostępne w postaci płynów do smarowania skóry głowy. Preparaty do wstrzykiwania dostepne na rynku nie posiadają takiej rejestracji i stosować je można tylko na własną odpowiedzialność.

Bezpieczeństwo toksyny botulinowej zostało sprawdzone na milionach pacjentów, w tym u dzieci i znajduje zastosowanie w wielu chorobach  neurologicznych, a stosowane dawki kilkukrotnie przewyższają te stosowane w leczeniu zmarszczek czy nadpotliwości u dorosłych.

Niestety na rynku jest wiele preparatów które nie posiadają stosownych badań i stosowanie ich  może być  potencjalnie niebezpieczne.


PREPARATY:

Cosmelan,Dermamelan
 - rekomendowany przy leczeniu przebawień skóry, głownie twarzy w przypadku zmian ograniczonych. Ma mozliwości zastosowania tylko na plamy, co obniża koszty zabiegu (do uzgodnienia po konsultacji).

Leczenie chorób skóry ,włosów ,paznokci u dorosłych i dzieci: łuszczycy, grzybic, trądziku, bielactwa, wyprysku, chorób wirusowych, bakteryjnych i innych.


Znajduje równiez zastosowanie w leczeniu chorób przenoszonych droga płciową: kłykcin, mięczaka zakaźnego, rzeżączki, kiły.