Witaj na mojej stronie!

Zakres usług

Zakres usług

 

Rodzaj komputerowego badania skóry głowy oraz stanu włosów, ich struktury, gęstośc oraz ilości w różnych fazach ich wzrostu. Badanie jest bezbolesne, trwa kilka minut i pomaga w postawieniu diagnozy, dobraniu leczenia oraz obiektywnej ocenie postępów leczenia.


  • Testy alergiczne kontaktowe - poradnictwo zawodowe

  • Komputerowa ocena znamion, włosów oraz paznokci
  • Likwidacja brodawek-kurzajek, włókniaków, odcisków, nagniotków


, blizn i bliznowców metodą mezoterapii i kriodestrukcji


  • Leczenie rozstępów-mezoterapia, peelingi, krio
  • Leczenie łysienia metodą mezoterapii igłowej
  • Trichogram - ocena stanu włosów
Rewolucyjna metoda zastosowania peptydòw biomimetycznych-susbstancji stworzonych syntetycznie ktòrych opracowanie było nominowane do nagrody Nobla w1998 roku.Polega na wprowadzaniu substancji ktòre mają właściwości regulujące na poziomie komòrkowym.Wysoka skuteczność została potwierdzona badaniami klinicznymi.Często efekty w przypadku wypadania włosòw są natychmiastowe i skutkują zmniejszeniem wypadania już po pierwszym zabiegu.
Ponieważ działanie dotyczy poziomu komòrki metoda pozpstaje wysoce skuteczna wobec ròżnych przyczyn wypadnia włosòw.Innowacyjna technika podawania preparatu minimalizuje bolesność,podnosi skuteczność oraz zmniejsza częstotliwość zabiegòw w poròwnaniu do innych metod
Światowa nowość.Pierwszy wypełniacz do włosów
Dr CYJ po 10 latach badań klinicznych dostępny w naszym gabinecie
Zalety:mniej ukłuć -przedłużone działanie tylko 4 zabiegi co 2 tyg przypominający po 6 mcach,jeszcze wyższa skuteczność

Dziedzina medycyny, zajmująca się leczeniem chorób skóry, włosów i paznokci,która w ostatnich latach dynamicznie się rozwija. W Polsce ograniczenia narzucane przez NFZ powodują, że większość chorych nie ma możliwości skorzystania ze standardów dostępnych w Europie.
Nowoczesna diagnostyka i leczenie pozostaje ściśle związana z innymi dziedzinami medycyny i wymaga stałego podnoszenia kwalifikacji poprzez uczestnictwo w kursach i szkoleniach. Więcej na ten temat znajdą Państwo w zakładce referencje. 

Proszę pamiętać ,że bardzo ważne jest jakie preparaty stosujemy! Bardzo dużo preparatów do mezoterapii nie posiada atestów medycznych! Bezpieczne pozostają tylko preparaty zarejestrowane jako leki (podobnie jak toksyna botulinowa)!!

Preparaty takie jak minoksidil, których działanie i bezpieczeństwo zostało potwierdzone badaniami, są dostępne w postaci płynów do smarowania skóry głowy. Preparaty do wstrzykiwania dostepne na rynku nie posiadają takiej rejestracji i stosować je można tylko na własną odpowiedzialność.

Bezpieczeństwo toksyny botulinowej zostało sprawdzone na milionach pacjentów, w tym u dzieci i znajduje zastosowanie w wielu chorobach  neurologicznych, a stosowane dawki kilkukrotnie przewyższają te stosowane w leczeniu zmarszczek czy nadpotliwości u dorosłych.

Niestety na rynku jest wiele preparatów które nie posiadają stosownych badań i stosowanie ich  może być  potencjalnie niebezpieczne.


PREPARATY:

Cosmelan,Dermamelan
 - rekomendowany przy leczeniu przebawień skóry, głownie twarzy w przypadku zmian ograniczonych. Ma mozliwości zastosowania tylko na plamy, co obniża koszty zabiegu (do uzgodnienia po konsultacji).

Leczenie chorób skóry ,włosów ,paznokci u dorosłych i dzieci: łuszczycy, grzybic, trądziku, bielactwa, wyprysku, chorób wirusowych, bakteryjnych i innych.


Znajduje równiez zastosowanie w leczeniu chorób przenoszonych droga płciową: kłykcin, mięczaka zakaźnego, rzeżączki, kiły.Bardzo ważny jest wywiad i badania dodatkowe. Tylko leczenie przyczynowe może dać zadowalający efekt. Ważny jest czas od kiedy zostało rozpoczęte leczenie, oraz z jakiego rodzaju łysieniem mamy do czynienia. Czy wypadaniu włosów nie towarzyszą inne choroby?
W leczeniu, poza leczeniem przyczynowym, np. w przypadku niedoboru żelaza - anemii, chorobach tarczycy, zaburzeniach hormonalnych, stosujemy leczenie zewnętrzne oraz mezoterapię, która w licznych przypadkach powstrzymuje dalsze wypadanie włosów bez względu na przyczynę, a u części pacjentów obserwuje się odrost włosów również w przypadku łysienia plackowatego. Wzmocnienie struktury włosów oraz jego pogrubienie przywraca im blask.
Często jest stosowana w przypadkach włosów zniszczonych przez trwałą, farbowanie, przesuszonych przez słońce lub preparaty do pielęgnacji (lakiery,żele).
Jak każda z metod leczenia czasami nie daje oczekiwanych efektów podobnie jak np przeszczepy.
Zajmuje się leczeniem chorób przenoszonych drogą płciową. W ostatnich latach znowu widuję je coraz częściej. W swojej praktyce spotykam zachorowania na choroby weneryczne takie jak: rzeżączka kiła oraz choroby powodowane przez chlamydie. Spowodowane jest to wzmożoną migracją ludności na świecie. Kiła to choroba przebiegajaca podstępnie ,nie dająca czesto książkowych objawów. Nieleczona może być bardzo grożna.
Do chorób wenerycznych zaliczamy również mieczaka zakaznego u dorosłych oraz kłykciny czyli brodawki płciowe.
W przyapdku uoprczywych zmian zwasze należy wykonać szereg badań w kierunku innych chorób wenerycznych w tym hiv.
W swojej praktyce wykorzystuje badanie za pomocą dermatoskopu oraz dermatoskopu cyfrowego. Pozwala to na określenie charakteru zmiany, w razie podejrzenia złośliwości, ostateczne rozpoznanie jest możliwe po chiurgicznym usunięciu zmany i wykonaniu badania mikroskopwego. Prosze pamietać brak tego bdania np. po odparowaniu zmiany laserem, uniemozliwa szybkie  i prawdłowe leczenie. Efekt kosmetyczny nie powinnien być ważniejszy niz ryzyko utraty zdrowia. Bardzo ważne jest kontrolowanie swoich znamion i reagowanie na zmianę ich wielkości, zabarwienia, symetrii, świądu, krwawienia itp.
Zmiany nieco podobne do zwykłych brodawek o bardziej suchej powierzchni. Często wymagają odróżnienia od rogowacenia słonecznego i zmian mogących być zmianami nowotworowymi, w tym czerniakiem. Niezbędne jest dokładne obejrzenie zmiany przed zabiegiem i w razie wątpliwości usunięcie go w całości. Najczęściej stosujemy leczenia za pomocą ciekłego azotu , elektrokoagulację lub proste łyżeczkowanie zmiany po uprzednim znieczuleniu, co nie jest, wbrew obiegowej opinii, bolesne a daje najlepsze efekty kosmetyczne. Każda niepewna zmiana powinna być usunięta chirurgicznie i zbadana przez patologa.
Najczęściej wykonuje zabieg z wykorzystaniem ciekłego azotu za pomocą specjalnego aplikatora, metodą kontaktową lub natryskową. W przypadku zmian na stopach, gdzie skóra jest gruba, często zalecam maść salicylową a następnie usuwam zmianę mechanicznie. W odróżnieniu od łyżeczkowania, bez leczenia maścią, czy wycięcia,zabieg jest praktycznie bezbolesny.  Można natychmiast wrócić do swoich zajęć. W przypadku usuwania "żywej brodawki" często istnieje ryzyko odrostu. Stosowanie na własną rękę preparatów z apteki lub mieszanek drażniących, w tym przepisanych przez lekarza, zawsze niesie ryzyko powikłań np. przebarwień, odbarwień oraz blizn których leczenie jest długotrwałe i kosztowne.
Stosuję proste usunięcie za pomocą noża elektrycznego lub zamrażanie ciekłym azotem u osób wrażliwych. Drobne zmiany nie wymagają znieczulenia. Zabieg jest bezpieczny,szybki oraz nie wymaga, ze względu na koagulacje naczyń, specjalnego postępowania po zabiegu.
Małe włókniaki u osób wrażliwych można poddać działaniu ciekłego azotu. Efekty są dobre, choć zmiany goją się kilka dni.
Zaletą jest niski koszt zabiegu. Wykonuję je na pierwszej wizycie .
Znamiona naskórkowe (koloru skóry różowe) odparowuję po uprzednim znieczulenie do powierzchni skóry lub stosuję ścięcie specjalnym ostrzem. Daje to zazwyczaj dobry efekt kosmetyczny. Głębsza ingerencja powoduje powstanie blizny,
Nie usuwam znamion barwnikowych, tzw. pieprzyków.
Zmiany tego typu powinny być usuwane w całości przez chirurgów lub osoby, które mają duże doświadczenie, zwłaszcza jeżeli są umiejscowione w okolicach np. głowy czy podudzi. Zawsze powinny być poddane badaniu histopatologicznemu.

Wykonujemy ten zabieg za pomocą elektrokoagulacji, przy użyciu bardzo cienkiej igły, wykorzystując niewielki prąd, który powoduje zamkniecie naczynka. Bolesność jest niewielka, a efekty zazwyczaj dobre. Można również wykorzystać do tego celu światło IPL ale wymaga to kilku lub kilkunastu zabiegów. Skuteczność zależy od klasy aparatu, jego mocy, zastosowanej technologii oraz zachowania równowagi pomiędzy skutecznością i bezpieczeństwem. Działa dobrze na rumień słabiej na naczynka.
Obu metod nie należy stosować jednocześnie.

Najczęściej u dzieci zmiany są łagodne.  Jeżeli nie są zbyt rozległe i nie towarzyszą im zmiany w organach wewnetrznych często same ustępują przed 6 rokiem zycia. Duże ze skłonnościami do wzrostu lub krwawienia powinny być leczone farmakologiczne. Często stosuję krioterapię za pomocą aplikatora kontaktowego, co powoduje zmniejszenie zmiany i jej stopniowy zanik. U dorosłych dominują tzw. naczyniaki rubinowe,  które w łatwy i bezbolesny sposób można usunąć. 
Do najczęstszych zmian chorobowych należy grzybica paznokci stóp oraz rąk - często u Pań po zabiegach manicure, pedicure oraz doklejaniu wszelkiego rodzaju "sztucznych paznokci".
Niemniej jednak znaczna część zmian paznokci stanowią zmiany o innej przyczynie, którymi często są błędnie rozpoznane choroby.  W skrajnych przypadkach leczenie powoduje wysiew choroby na skórze lub nasilenie zmian w paznokciach.
Ważny jest dokładny wywiad i badanie w gabinecie lekarskim, a czasami potwierdzenie rozpoznania w specjalistycznej pracowni, gdzie specjaliści wykonają badania pod mikroskopem oraz posiew bakterii. 
W mezoterapii wykorzystujemy mikro-drażniące ukłucia, co powoduje przekrwienie skóry oraz podawane substancje, które stymulują wzrost włosa, odwracają lub zatrzymują niekorzystny proces łysienia i wzmagają tworzenie nowych włókien kolagenowych i elastycznych.

Efektem stosowania tego zabiegu jest wygładzenie skóry, lepsze napięcie, przywrócenie blasku - dodatkowym efektem jest natychmiastowe nawilżenie włosów!

Mezoterpia skóry głowy jest skueczna również w przypadku łojotku czy łupieżu skóry głowy. Schorzenia te często powodują wzmożone wypadanie włosów.

Bolesność samego zabiegu mezotersapii jest zmienna - część pacjentów wymaga znieczulenia kremem np. Emla, ale nie jest to warunek konieczny. Istnieje również możliwość znieczulenia skóry głowy, choć należy podkreślić, że najczęsciej nie ma takiej potrzeby. U osób wrażliwych zabieg wykonuje się "pistoletem " do mezoterpii  co minimalizuje odczuwanie bólu.

Najczęstsze wskazania do mezoterpii to rewitalizacja skóry twarzy tzw mezolift, wszelkiego rodzaju łysienia oraz wypadanie włosów o różnej przyczynie, a także rozstępy, blizny przerostowe oraz bliznowce.

WSKAZANIA:

Należy pamietać ,że każde wypadanie włosów ma przyczynę. Lecznie musi by kompleksowe i oparte na wywiadzie oraz często na badaniach biochemicznych. Najlepiej żeby badania były prowadzone przez lekarza dermatologa często we współpracy z endokrynologiem i/lub ginekologiem.

DODATKOWE INFORMACJE: 

W ostatnim czasie na rynku pojawiło się wiele  firm które proponują badanie przez trichologa!

Pamiętajmy jednak, że prawidłowe badanie trichologiczne wymaga wyrwania około 100 włosów - celem oceny całości włosa, łącznie z korzeniem. Z kolei na podstawie ilości włosów w różnych fazach wzrostu  ocenia się z jakiego rodzaju łysieniem mamy do czynienia. W związku z tym niewiele osób, którym wypadają włosy jest skłonne dać sobie wyrwać kolejne 100.

Prawidłowe  badanie trichologiczne wymaga doświadczenia i praktyki. Najczęściej wykonują je lekarze dermatolodzy lub personel laboratorium.

Badanie kamerą cyfrową nie może być podstawą do postawienia diagnozy, rozpoznania i skutecznego leczenia. Na tej podstawie nie można odróżnić np. łojotkowego zpalenia skóry - często towarzyszy temu schorzeniu wypadanie włosów (wskazana mezoterapia po opanowaniu ostrego stanu zapalnego) od łuszczycy skóry głowy, przy okazji której wypadanie włosów wystepuje rzadko (mezoterpia jest przeciwwskazana, podobnie w chorobach infekcyjnych takich jak grzybice itp)

Duże nadzieje wiązano z mezoterpią bezigłową, niestety obserwacje własne, opinie pacjentów oraz opinie ekspertów wskazują, że może ona być co nawyżej metodą wspomagającą.

  W mezoterapii wykorzystujemy mikro-drażniące ukłucia, co powoduje przekrwienie skóry oraz podajemy substancje, które powodują wzmożoną produkcję włókien kolagenowych i elastycznych w skórze co z kolei skutkuje jej pogrubieniem i wygładzeniem. Dzięki tej metodzie możemy w sposób kontrolowany i bezpieczny dostarczyć skórze to czego najbardziej potrzebuje. Jednocześnie możemy wprowadzić substancje np redukujące przebarwienia, a czego nie są w stanie zapewnić nawet najlepsze kremy.
Skutkuje to poprawą napięcia i nawilżeniem skóry co jest bezcenne w przypadku zwłaszcza wiotkości oraz drobnych zmarszczek skóry twarzy, dekoltu, szyji czy rąk. To inwestycja w przyszłość. Efekt odległy to zagęszczenie skóry, wyrównanie kolorytu, pogrubienie, większa elastyczność i redukcja drobnych zmarszczek oraz ochrona przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, które przyczyniają się do jej starzenia.

Zalety:
-Zabieg dla osób w każdym wieku
-O każdej porze roku
-Po zastosowaniu znieczulenia praktycznie niebolesny
-Szybki powrót do zwykłych zajęć, po 48 godzinach można nałożyć makijaż

 
Testy alergiczne (tzw testy płatkowe) pozwlają w łatwy i bezpieczny sposób na srawdzenie tzw. alergii kontaktowych np. na metale, barwniki. Testy są zakładane w postaci dwóch plastrów z naniesionymi na nie alergenami na skórę pleców na okres 48 godzin. Po tym czasie zostają one odczytane w gabinecie. Przez następne 96 godzin obserwujemy skórę w miejscach w których były przyklejone. W przypadku wykrycia alergii udzielam porad jak unikać danych alergenów
To rodzaj mezoterapiii z wykorzystaniem preparatów o większym stężeniu i lepkości kwasu hialuronowego.
Depozyty utrzymuję się dłużej (dłuższy okres są widoczne pod skórą w postaci grudek) a kwas hialuronowy jest stopniowo uwalniany. Dobroczynne działanie nie ogranicza się tylko do redukcji drobnych zmarszczek i lepszego napięcia skóry ale również stanowi alternatywę dla innych metod w tym tak popularnych laserów. W odróżnieniu od zabiegów laserowych, gdzie skóra jest w sposób kontrolowany uszkadzana poprzez energię, co czasami powoduje powikłania, zabieg jest całkowicie bezpieczny i niebolesny .
W leczeniu stosujemy mezoterapię lub kombinację zabiegów dermapen, krioterapia, mikrodermabrazja, korundowa, peelingi chemiczne. Efektem jest zmiana barwy,spłycenie zmian i ich większa elastyczność, a w przypadku bliznowców spłaszczenie i stopniowy zanik.
Preparaty do smarowania oraz plastry ze względu na barierę jaką stanowi naskórek mają tylko znaczenie wspomagające leczenie.
Przebarwienia skóry to problem dotyczący wielu ludzi, zwłaszcza kobiet. Dotychczas najbardziej skuteczne w w rozległych przebawieniach pozostają peelingi cosmelan, dermamelan a także preparaty do mezoterapii np dermaheal SB których zaletą jest to że podajemy je dokładnie pod naskórek, do miejsca gdzie gromadzi się barwnik skóry - melanina. W tego typu zabiegach praktycznie nie występuje uciążliwe złuszczanie. Ponadto peelingi chemiczne które działają jak oparzenie same mogą być przyczyną przebarwień pozapalnych. Nie ma potrzeby stosowania kremu depigmentujacego. Natomiast, podobnie jak po zabiegach typu cosmelan, należy stosować krem z wysokim filtrem praktycznie przez cały czas, gdyż przebarwienia mają tendencję do nawracania w tych samych miejscach, co jest częstą przyczyną niepowodzeń leczenia.
Od 20 lat wykorzystywana w medycynie m.in. w neurologii.
FDA(Amerykańska Agencja ds Leków ) potwierdziła skuteczność i bezpieczeństwo toksyny botulinowej.
Stosujemy ją w celu redukcji zmarszczek dynamicznych, powstających w trakcie mówienia, jedzenia oraz wyrażania emocji, aby zapobiegać powstawaniu nieodwracalnych zmarszczek widocznych w spoczynku. Systematyczne stosowanie w sposób kontrolowany toksyny powoduje osłabienie mięśnia poddanego leczeniu jego stopniowy zanik i zapobiega tworzeniu się nowych i pogłębianiu istniejących zmarszczek. Przed zabiegiem warto odpowiedzieć sobie jaki efekt chcemy uzyskać i czy akceptujemy częściową utratę mimiki. Efekt utrzymuje się od 3 do 6 m-cy. Każdy kolejny zabieg wymaga zazwyczaj podania mniejszej dawki, a co za tym idzie obniżenie kosztu zabiegu.
Krótszy efekt może być spowodowany wytworzeniem przez organizm przeciwciał, wzmożoną aktywnością fizyczną, np. częstym korzystaniem z sauny, rodzajem preparatu oraz jego przechowywaniem (praktykuje się zamrażanie), a nawet sposobem przygotowania przed iniekcją.
Niezbedny jest dokładny wywia , badanie lekarskie, a w niektórych przypadkach badania dodatkowe. Nadpotliwość może śwadczyć o poważnej chorobie W leczeniu najczęsciej stosoujemy tzw antyperspiranty. Bardzo skuteczne i bezpiecznie jest leczenie toksyna botulinową. Efekty są bardzo dobre w przypadku pach i twarzy. W przypadku rąk i stóp bolesność jest dość znaczna i wymagane jest znieczulenie. Z innych metod często stosuje się rodzaj jonoforezy, gdzie wykorzytuje się słaby prąd. Daje dobre efekty w leczeniu nadpotliwosci rąk i stóp przy stosunkowo niskim koszcie. Wymagana jest jednak systematyczność. Dotychczas nie odnotowano bezpiecznych metod leczenia famakologicznego.
Zabieg, który w ostatnim czasie znowu staje się popularny. Polega na połączeniu preparatów na bazie kwasu hialuronowego z niewielką ilości toksyny botulinowej. Preparat podajemy tak jak w mezoterapii. otrzymujemy tzw "efekt żelazka", czyli wygładzenie bardzo drobnych zmarszczek, bez wyłączenia mimiki.
Najnowsze zastosowanie mezo botoxu dotyczy rozszerzonych por oraz łojotoku, drobnych blizn potrądzikowcyh (oczywiście przeciwwskazane jest stosowanie tej metody w zmianach ropnych złuszczaniu czy przy obecności rumienia na skórze).
Wymagają odróżnienia od brodawek, kurzajek i niektórych nowotworów. Zazwyczaj nie jest trudne ich usunięcie, choć w niektórych przypadkach wymaga użycia powiększenia obrazu. Mogą być spowodowane uciskiem np. z zbyt ciasnego obuwia, wadą stopy lub zaburzeniami genetycznymi. W leczeniu stosujemy maści zmiękcząjce, krioterapię, łyżeczkowanie,nwłaściwą pielęgnacje w salonach kosmetycznych lub podologicznych. Częstym problemem w tych ostatnich jest manipulacja mechaniczna ostrymi narzędziami co prowadzi do grożnych zakażeń oraz powstawania krwiaków
Powinno stanowić potwierdzenie rozpoznania. Zmiany w paznokciach nie muszą jednocześnie oznaczać grzybicy. Zdarza się również że w niektórych chorobach paznokcie z powodu osłabienia swojej struktury stają się łatwym celem dla np. tzw grzybów pleśniowych czy bakterii np. ropy błękitnej. Prawidłowe rozpoznanie pozwala prowadzić skuteczne leczenie. Do przeprowadzenia takiego badania potrzebne jest doświadczenie i wiedza oraz odpowiednio wyposażone laboratorium. W warunkach gabinetu lekarskiego istnieje możliwość przeprowadzenia uproszczonego badania, np. poprzez hodowlę na specjalnych podłożach różnicujących.
Najszęściej są spowodowane nieprawidłową pielegnacją. Są groźnym następstwem w wyniku nieprawidłowego leczenia, również przez zakładanie tzw klamr. Postępowanie takie jest bardzo skuteczne pod warunkiem opanowania stanu zapalnego lub zmian grzybiczych przez lekarza. W ostatnim czasie zrywanie płytki paznokciowej jest stosowane w wyjątkowych przypadkach-niesie ze sobą ryzyko uszkodzenia miejsca z którego wyrasta paznokieć, a co za tym idzie braku odrostu lub odrostu płytki nieprawidłowej.
Wirusowa choroba częstsza u dzieci. Może stanowić poważny problem np u dzieci z atopowym zapaleniem skóry. Preparaty bez recepty często powodują niekontrolowany stan zapalny, co powoduje min. przebarwienia. Z wyboru u dzieci stosujemy krioterapię lub mechaniczne usuwanie. Po zastosowaniu specjalnej techniki oraz ewentualnym znieczuleniu zabieg jest praktycznie bezbolesny i dobrze tolerowany przez dzieci.
Kontrolowane złuszczanie naskórka powoduje efekt odmłodzenia oraz zmniejsza przebarwienia spłyca drobne zmarszczki.
Wypełnienia zmarszczek nosowo wargowych,
wypełnianie ust kwasem hialuronowym, podkreślanie konturu ust ,nawilżenie
wypełnienie doliny łez –w okolicę doliny łez czyli zagłębienie ciągnące się od wewnętrznego kącika oka dające zacienienie tej okolicy . leczenie polega na podaniu kwasu hialuronowego efekt jest praktycznie natychmiastowy
– wolumetria kwasem hialuronowym – modelowanie owalu twarzy przywrócenie objętości